05:05:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 2. lap 
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 11:27 | Sorszám: 645

Részben egyetértek, sajnos nem vagyunk még annyira mentálisan és játékban is szilárdak, hogy az ilyen szitukat jól kezeljük, jól reagáljuk le. Ezért is mondtam, hogy a Vidi és a Loki előttünk jár.

Viszont az nem igaz, hogy nem vagyunk csapat, inkább a vezéregyéniség hiányzik nagyon, aki az ilyen kritikus szituációkban összerántja a csapatot a pályán. Jelenleg még túlságosan sebezhetőek vagyunk.

A Diósgyőr viszont pont az a csapat, amelyiktől nem félek. Nekik most minden összejön, folyamatosan nagy mákjuk van, erősebb ellenfelekkel nem nagyon kerültek össze. A Felcsút elleni meccsüket - ahol 2-0-ra nyertek - éppenséggel nagyjából láttam, és elmondható, hogy hihetetlen mák volt a győzelmük. A Felcsútnak legalább 3 vagy 4 gólt be kellett volna varrnia. Elképesztő helyzeteik voltak, csak amit a Diósgyőr ellen kihagytak, az ellenünk bement.

Vissza fog még esni a Diósgyőr, közel nem olyan jók, mint ahogyan az elmúlt fordulók eredményei mutatják.


mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 11:22 | Sorszám: 644
Igazad van? De.
Készüljünk a Honvéd ellen, beteg focistánk közben gyógyuljon, mert a javulásáról szóló hírek többet segítenek bárminél. Csapatnak, szurkolónak egyaránt. Legközelebb 3 hónap múlva adhatok vért, remélem akkorra már Neki nem lesz rá szüksége.
Hajrá Fradi!
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 11:13 | Sorszám: 643
Nem összeesküvés-elméletet gyártok, csak leírtam a vereség hátteréről gondolt véleményemet.
Nem vagyunk CSAPAT.
Ha azok lennénk, most nyertünk volna, a győzelem jó üzenet lett volna a szurkolók számára is. De ez van, ma van a tegnap holnapja, nem ezt nevezzük történelemnek?
De.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 11:03 | Sorszám: 642
Hajlandó vagyok én is egy jó kis összeesküvés-elméletbe beszállni, de érzésem szerint most egyszerűen minden ellenünk esküdött össze.
Van ez így, én már lassan túlteszem magam rajta. Előre nézek, de a csapat remélem nem úgy kezeli le, hogy "tovább dolgozunk, megyünk előre"...
Sajnos nem vagyunk stabilak, könnyen elesünk. Akkor is óriási fejlődés és előrehaladás szemtanúi lehetünk.
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 10:53 | Sorszám: 641
A CSZKA ellen?
Naná, hogy nehéz lesz, bitang nehéz.
A Dózsa meccs utáni napokat, a győzelem miatt talán, a kelleténél jobban, és tovább ünnepelte a csapat, aztán a hét közepén pedig történt Akeemmal ami történt.
A Felcsút meccs felvezetése mondhatni egyik végletből a másikba taszajtotta a csapatot, aztán még a szurkolói mizéria is..., hát persze, a csapat ebből is, a lelátói rezdülésekből is rögtön érzékel mindent.
De akkor is.
Belekezdtek a mieink ebbe a mérkőzésbe is, de amikor szembesültek azzal, hogy nem jön magától a játék, a gól, a győzelem, sőt csak az a bekapott potya, akkor összeestek mint az a közismert alsónemű, oszt...
Megadták magukat a mentő körülményeknek, szerintem túlontúl könnyedén. Teljesen szétesett a játékunk, most látszott csak igazán, hogy mennyire nincs vezéregyéniség, és minden előrelépés ellenére mennyire nem vagyunk még igazi CSAPAT...
Remélem, hogy lesz ebből a lelki állapotból visszaút, kell, hogy legyen, mert a bajnokság olyan, mint egy "maraton", és menetelni kell a cél felé.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 10:37 | Sorszám: 640
Inkább a Honvéd ellen Besic nélkül, mint a Diósgyőr ellen.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 09:56 | Sorszám: 639

Ettől függetlenül tényleg borzalom volt a produkciónk..

A jövő héten a Honvédot be kell darálni, nincs mese, bár piszok nehéz lesz, pláne Besics nélkül.
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 09:50 | Sorszám: 638
Sorolhatnám az ellenkezőjére a példákat, de tényleg felesleges, ez a "hajó már elúszott"...
Értelek én, értelek, de akkor is tartom, hogy...
Meghunyászkodva, beszari módon játszottunk ez az én véleményem, oszt pont!!!!
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 09:41 | Sorszám: 637

Én szerintem azért nem egyenesen arányos, ha egy társunk élet-halál között van, akkor törvényszerűen még jobb lesz a játékunk.

Egyáltalán nem olyan könnyű feldolgozni ilyen helyzeteket, és építkezni belőle.

Emellett ki kell jelenteni, hogy a játékunk még nem olyan szilárd, hogy minden meccsen hozzuk ugyanazt a teljesítményt. A Loki és a Vidi szerintem előttünk jár.

Türelem, javulni fogunk még, most volt egy jó szériánk, egymás után hoztuk a meccseket, aztán sajnos most megtört a lendület..
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 09:31 | Sorszám: 636
Akeem...

Végre némi jobbulásról számoltak be Akeem állapotával kapcsolatban. Csak legalább egy civil szintjére sikerülne felépülnie...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 09:27 | Sorszám: 635
Az én hangulatomon ugyan nem javítottak semmit.
Más csapatokat, ha hasonló tragikus esemény ér, mint minket most Akem esetében, csak még sokkal jobban összezárnak, még erősebb lesz a csak azért is hangulat. Mi meg...
Pont ezt a mesterségesen megcsinált csapatot, mondhatni a "Góré" csapatát, (ha már ilyen szinten közénk vágyott) kellett volna a leginkább komolyan venni, és kőkeményen odaállni nekik.
Hagyjuk is, mert tényleg csak felhúzom magam megint egy általam már alig kezelhető szintre.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 08:12 | Sorszám: 634
Hajrá Fradi!
Aranylábúink helyett legalább a lányok egy szép győzelemmel javítottak a hangulatomon.
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 07:21 | Sorszám: 633
A második félidőt már láttam. Valahogy ilyen hozzáállással kellett volna játszani a Dunaújváros ellen is, és eztán is minden más csapat ellen is. Másképpen hogyan tarthatnánk egy átlagnál jobb formát magasan, esetleg hogyan fejlődhetnénk tovább. Azért, mert itthon elkaptuk a Győrt, még nem lettünk, nem értünk fel az Ő szintjükig. nekünk pedig meg is kellene haladni őket valahogyan...
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 30. 07:17 | Sorszám: 632
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros!

Vitéz lélekemelés a Nemzetiben
Szerző: Lotte


Mécs Károly és Trill Zsolt

"Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásaidat!"

A Zsoltárok könyvének idézete olvasható kedves református templomom falán. Személyes okok miatt sokat forgatom magamban mostanában ezt a mondatot.
Tegnap este abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy megnézhettem a Nemzeti Színház évadnyitó előadását, Tamási Áron Vitéz lélek című darabját. A mű a fenti idézet jegyében is íródhatott volna, mert a hűség és hit diadalát hirdeti. Cselekménye nemes egyszerűséggel oldja fel a gordiuszi csomót: test és lélek, égi és földi szerelem egymásnak feszülése a hit és a hűség erejéből simul el.
Az eltöröttnek tűnt egész ép testet ölt.

A színpadon megelevenedő sorsok egyetlen, a világ szabott rendjével dacoló férfi, a Trill Zsolt által zseniálisan formált Balla Péter személyén fordulnak meg. Igazi felforgató ő! A hét esztendei háborús száműzetésből falujába hazatérve nincs helye a kis közösség szabta keretek között. Más ő, mint a többiek. A gépek korában egy kereszttel jelölt szamárra hagyatkozik. A színen meg nem jelenő, de a darab törénéseit mindvégig befolyásoló állat - mely az ostobaság és (Jézus bevonulása óta) az alázat szimbóluma is - Balla Péter hitével azonos egy igaz, makulátlan életben.
Az idea elérhetetlennek tűnik, a szamár megvetést és szánalmat, felháborodást és morgást vált ki, de mindenképpen odavonzza a közösség tekintetét. Mindenki reflektál a különcre, s annak szamaras hitére. Mint annak idején Krisztus felforgató, megdöbbenést kiváltó szavai, az addigiaktól gyökeresen mást hirdető világképe: Balla Péter is átrendezi saját kis világát: a faluját. Ahogy a darab egy pontján mondja: egy kis hitből gyúrt hólabdát elindít valahol, amely ellenálhatatlan görgeteggé növi ki magát, hogy aztán a bűnből feloldozást, a szenvedésből boldogságot, a koporsóból bölcsőt formáljon.
Nem a mai színházi-művészeti mainstream tipikus darabja ez a mű. Vidnyánszky Attila rendezése nem a megválaszoltlanul hagyott kételyek világa, nem a kiábrándult és hitét vesztett posztmodern ember sóhaja. Tamási Áron szava nem a pusztába kiált, hanem igét hirdet.
A záróképben megtöretik a kenyér, s mint annak idején az élet kenyeréből a tanítványok, a darab minden szereplője részesül annak megváltó erejéből.
A katarzis pedig nem marad el.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 06:27 | Sorszám: 631
A Fradi nem lett rosszabb a "Puskástól" elszenvedett vereség után! Aminthogy a "Puskás" is volt olyan jó már korábban is, hogy bárkit megverhetett--volna(!)--a mai magyar Nb1-es mezőnyben. Viszont--a tragikus és fájdalmas esemény(-ek) folytán--MINDANNYIAN BÖLCSEBBEK LETTÜNK. Remélem, legalábbis.
keresztkem
kisricso
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 30. 00:45 | Sorszám: 630
Mai ÉRD-i meccsről egyenlőre egy kis videót tennék be Nektek. Bővebb beszámoló kicsit később
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 29. 14:40 | Sorszám: 629

Azért hihetetlen, hogy egy újpest verés után milyen mélységekbe kerültünk. Kikapunk az Orbán FC-től, az egyik játékosunk élet és halál között, a szurkolók, a vezetőség és a security között áll a bál, a meccsen nincs szurkolás..

Nem kell túl dramatizálni egyébként a vereséget. Jelenleg tény, hogy nem emelkedünk ki a mezőnyből annyira, hogy minden meccsen hozzuk a 3 pontot vagy legalább az ikszet.

Meglátásom szerint idén a Vidi lesz a bajnok, mert "annak kell lennie", és kétségkívül ők a legerősebbek. Utánuk szerintem a Loki jön, aztán jövünk mi, a Győrrel együtt. Meglátjuk, mire jutunk, hosszú még az idény, amely közben nem sokára beszáll Buzsáky és Leonardo is.

A Felcsút pedig egyáltalán nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, sokan a helyezéséből indultak ki, pedig az csalóka. Úgy fognak lassan feljönni, mint a talajvíz. Lencse, Polonkai, Tischler, Gallardo, Cvitkovics. Ez azért elég veretes névsor. Kezdenek összeállni, és így bármely csapatra veszélyesek lehetnek, pláne egy megtört, sokkhatás alatt lévő játékosokból álló Fradika ellen. Kegyetlenül kihasználták, hogy megtört az újpest ellen szerzett lendületünk. Az persze más kérdés, hogy a Felcsút, vagy Puskás Akadémia szereplése az NBI-ben mennyire morálisan romboló, és ostoba döntés volt Orbántól. Azzal, hogy kipróbált, tapasztalt játékosokkal próbálnak eredményt elérni, minden hitelességüket elvesztették. Ha csak a fiatalokból álló gárdával jutnak fel, és ezekkel a játékosokkal próbálnak helyt állni, még talán elfogadnám...

profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 19:05 | Sorszám: 628
Felcsút "Puskás Akadámia" - Ferencváros 3-1

Semmi extra, csak...
A mérkőzésen érvényesült a papírforma. A hosszú évek óta következetesen építgetett falusi nagy csapat látványos sikert ért el a héten váratlanul kezdődő "belviszálytól", és tragikus gondoktól gyötört valaha szebb napokat megélt FTC-vel szemben.
Hatalmas szomorúságot okozva ezzel nekem, és még sok tíz, százezernyi zöld-fehér rajongó számára is.
Örömet szerezve az ellenérdekelt szurkolóknak, valamint a Miniszterelnök Úrnak. No Őneki dupla jó napja lehetett, az egyik csapata saját erőből behúzott egy mérkőzést Pápán, a másik pedig az egyik rivális legyőzésével levegőssé is tette közöttük a különbséget.

Mi más lehetne ez a Miniszterelnök Úr számára, ha nem vegytiszta Roxette életérzés?...-)

No de sebaj, a Ferencváros már sok, nagyon sok mérkőzést játszott már történelme során, még tisztességes vidéki kis csapatok ellen is.
Olyan mérkőzéseket is amelyeket máig megőrzött a történelem.
Mint például 1947 ben Perecesen 6000!!!! néző előtt, egy Pereces -Ferencváros mérkőzést, ahol 3-0 ás hazai vezetésnél félbeszakadt a mérkőzés, mert a harmadik gól utáni szituációnak köszönhetően összedőlt a kapu...!!!!-)

No a "Puskás" csapatát hasonló, szegénységből eredő kapufa összedőlési malőr mostanában, a jelenlegi pénzbőség idejében nem igen fogja érni, mi viszont ettől függetlenül ma, ha mondhatom így "pereceltünk" egy bitang nagyot.

Jobbulást innen is Akemnek, a csapatot az én szememben az Ő tragédiája sem menti a mai hozzáállásáért, teljesítményéért.
És csak remélni tudom, hogy nem az jön ami az utóbbi években szokott, hogy feljutunk egy valamilyen szintre, és ott megtorpanunk, mert az kár, nagy kár lenne.
Remélem a most "begőzölni" indult fejekben győzni fog a józanság, mert a jövő héten újabb mérkőzés, és már nem csak Akem, hanem Momo is hiányozni fog, most kell erőt, és egységet mutatni.
Hajrá Fradi, csak azért is Hajrá, mindörökké HAJRÁ...!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 17:33 | Sorszám: 627
Szegény Besic...
A Fradi legjobbja, igazi irányító, felszántja a pályát, erre nemtommiért kiállítják.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 16:52 | Sorszám: 626
Egy félidő után kiábrándító.
Töküres lelátók, és majdnem 2:0
kisricso
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 15:50 | Sorszám: 625
Utolsó pillanatban beírom tippem

1-3 Kisricso
0-2 Lundqvist
2-5 Jegemac
1-3 Profi
1-2 Tutetem11
X-X Karesz
1-4 Dani
0-3 Góbé
X-X JM8H
0-4 mackó
0-1 Gulya
X-X Janny
X-X SAs1899
X-X Papm
X-X Gajo
X-X SAs1899
1-2 Lorinc82
0-2 Auróra
jegemac
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 12:58 | Sorszám: 624
2-5
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 09:09 | Sorszám: 623
Nincs mit tenni! Nyerni kell!! Aki teheti jöjjön Fehérvárra.
Hajrá Fradi!
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 09:06 | Sorszám: 622
Remélem hétfôn se késô!
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 08:15 | Sorszám: 621
X-X Kisricso
0-2 Lundqvist
X-X Jegemac
1-3 Profi
1-2 Tutetem11
X-X Karesz
1-4 Dani
0-3 Góbé
X-X JM8H
0-4 mackó
0-1 Gulya
X-X Janny
X-X SAs1899
X-X Papm
X-X Gajo
X-X SAs1899
1-2 Lorinc82
0-2 Auróra
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...